Konverents 2011

29. novembril toimus EBSis 2011. aasta vastutustundliku ettevõtluse indeksi seminar. Päeva esimeses pooles jagasid BaltCap, ABB ja Swedbank oma kogemust teema integreerimisel ettevõtte strateegiasse. Parimate osalenud ettevõtete tunnustamisel sai vastutustundliku ettevõtte kvaliteedimärgise 31 organisatsiooni.

Enam kui 60 osalejaga seminari modereeris tabavate ja teravate küsimustega Märt Treier

Ettekanded:

Mõttekoja arengud (Marko Siller)

  • hetkel 17 liiget, kohtumistel osalejaid seni ligi 30 ettevõttest kokku;
  • eelmisel korral mõttekojaliste poolt valitud kõige olulisemad teemad saavad ükshaaval järgmiste mõttekoja kohtumiste peateemadeks olema;
  • CSR Europe ootab meid liikmeks – lähitulevikus mõttekoja liikmetele otsustamise koht, kas nähakse vajadust, kasu ja võimalust selle üle-Euroopalise võrgustikuga liitumiseks

BaltCap – juhtide väärtushinnangutest strateegiliseks vastutustundlikkuseks väikeettevõttes (Martin Kõdar)

ABB – põhimõtete juurutamine rahvusvahelise ettevõtte kohalikus esinduses (Andres Oja) (fail järgmisel nädalal)

Swedbank – vastutustundlikkuse areng läbi aastate kuni jätkusuutlikkuseni täna (Maris Ojamuru)

Indeksi ülevaade 2011 (Marko Siller)

Parimate tunnustamine: vähemalt 70 punkti võimalikust 100st (väikeettevõtete kategoorias 60 punkti) saavutanud ettevõtteid tunnustati vastutustundliku ettevõtte kvaliteedimärgisega. Kokku sai selle tunnustuse osaliseks 31 indeksis osalenud organisatsiooni. Märgise andis osalejatele üle Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas.

TOP10 ettevõtteid tunnustas Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum eetilise kingitusega – MTÜ Mondo eestvedamisel eestlaste poolt Ugandasse rajatavas sotsiaalse ettevõttena tegutsevas kohvikus, kus töötavad puuetega inimesed, hakkavad külalistele istet pakkuma kümne Eesti ettevõtte nimelised toolid. Selline kingitus on märk igasuguse ettevõtluse rahvusvahelisest mõjust ja mõjutamisest.

Võitnud ettevõtte Swedbanki juht Priit Perens avaldas oma kõnes lootust, et aastate pärast ei ole sellist konkurssi enam vajagi, kuna ettevõtted peavad vastutustundlikult tegutsemist niivõrd iseenesest mõistetavaks. Hiljem märkis ta eraldi vestluses, et kui ettevõte juba vastutustundlikult tegutseb, siis on iseenesest mõistetav ka see, et ettevõtte juht isiklikult kaasatud on – sellega põhjendas ta enda kohalolekut tunnustamisel ning teistele juhtidele eeskujuks olemist.

Pildigalerii leiate siit!